List od biskupa Tortony

Bardzo chętnie udzielam patronatu Diecezji Tortońskiej ważnemu filmowi dokumentalnemu „Święty z marginesu” o świadectwie miłosierdzia naszego świętego Alojzego Orione i o dziełach, które powstały w Polsce z jego charyzmatu.

Głęboka więź, jaką posiadał Ks. Orione ze swoją Diecezją Tortońską, raduje nas stwierdzając po raz kolejny, jak z jego serca płonącego miłością względem ubogich, zrodziły się także na ziemi polskiej liczne dzieła miłosierdzia, które Rodzina Oriońska nadal prowadzi, nadając ciągłość charyzmatowi swojego Założyciela.

Wasza inicjatywa jest oczywiście piękną okazją do odkrycia mocy świadectwa miłości Ks. Orione, na którą wszyscy spoglądamy – a ja w sposób szczególny jako biskup Kościoła, w którym się ona zrodziła  – z pragnieniem i chęcią nauczenia się życia tą samą wiernością przykazaniu nowej miłości.

Będę rad z możliwości uczestniczenia w projekcji tego filmu dokumentalnego także w Tortonie, oddając się już teraz do dyspozycji we współpracy, jaką uważacie za pomocną.

W tym dniu, rocznicy święceń kapłańskich Ks. Orione w kaplicy biskupiej w Tortonie, życzę Wam wszelkiego dobra dla zrealizowania w pełni Waszej inicjatywy i z serca Wam błogosławię.

+ Vittorio Viola, Biskup
Tortona, 13 kwietnia 2015 r.